Byki z Wall Street wciąż w defensywie

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 30-11-2010, 13:40

W przedsesyjnym handlu za oceanem przeważają spadki, a inwestorzy oczekują na dane z krajowej gospodarki.

Na ponad dwie godziny przed otwarciem kontrakty na S&P 500 oraz Dow Jonesa zniżkują o 1/3 proc., a futures na Nasdaq tracą 0,4 proc.

Od 5 listopada indeks szerokiego rynku spadł o ponad 3 proc., jednak nadal są szanse, że cały miesiąc akcje zamkną na plusie.

- Inwestorzy będą czekać na dzisiejsze dane i one mogą poprawić nastroje na rynku – komentował Giles Watts, szef działu akcji londyńskiego City Index.

Przed sesją opublikowany zostanie indeks cen nieruchomości w 20 metropoliach wg S&P Case-Shiller. Ekonomiści spodziewają się 1 – proc. wzrostu cen we wrześniu. Już po rozpoczęciu handlu światło dzienne ujrzy indeks aktywności gospodarczej w najbardziej uprzemysłowionym regionie USA – Chicago PMI oraz odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board.

To, że do zatrzymania kryzysu w Europie jest daleko, potwierdza dalsza przecena hiszpańskich i włoskich obligacji rządowych. Rentowności włoskich papierów przewyższają rentowności papierów niemieckich o ponad 200 p.b. pierwszy raz od 1997 r.

Prawie 6 proc. tracą papiery Seagate. Załamały się rozmowy, jakie spółka prowadziła z TPG Capital dotyczące wycofania spółki z rynku kapitałowego.

O blisko 2 proc. zwyżkują natomiast akcje Interactive Brokers. Operator platformy dla traderów wypłaci specjalną dywidendę w wysokości 1,79 USD na akcję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy