Bykom z Wall Street zabrakło determinacji

opublikowano: 16-01-2018, 22:07

Wtorkowa sesja na amerykańskich giełdach miała dwa oblicza.

Jej początek wskazywał na ogromny optymizm rynku i stał pod znakiem wzrostu indeksów. W przypadku wskaźnika największych blue chipów udało się mu przebić barierę 26 tys. pkt. Potem jednak doszło do cofnięcia i na końcu wszystkie trzy główne indeksy mieniły się w czerwonych barwach schodząc poniżej poziomów z piątkowego zamknięcia (w poniedziałek z powodu święta narodowego nie było sesji na Wall Street). 

Wall Street, NYSE
fot. Bloomberg

Z danych makro, jakie trafiły na rynek wspomnieć należałoby o negatywnym zaskoczeniu ze strony wskaźnika produkcyjnego New York Empire State. Jego wartość na poziomie 17,7 pkt okazała się nie tylko niższa niż w grudniu (19,6 pkt), ale i niższa od prognoz ekonomistów (18 pkt.).

Cieniem na sesji kładła się przecena spółek energetycznych, którym szkodziła zniżkująca ropa. Najlepiej zachowywały się z kolei papiery przedstawicieli sektora nieruchomości. 

Na finiszu indeks DJ IA tracił 0,04 proc. Wskaźnik szerokiego rynku S&P500 zniżkował o 0,35 proc. zaś technologiczny Nasdaq spadał o 0,52 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane