Byli informatycy Netflixa oskarżeni o insider trading

opublikowano: 19-08-2021, 07:33

Amerykańska Komisja Papierów Warościowych i Giełd (SEC) oskarżyła trzech byłych informatyków Netflixa o wykorzystanie informacji poufnych do handlu akcjami, który miał wygenerować 3 mln USD zysku, donosi BBC.

SEC poinformował, że informatycy wykorzystali do nielegalnego zarabiania pieniędzy dane dotyczące wzrostu liczby użytkowników Netflixa. W zależności od tego czy były one lepsze czy gorsze od oczekiwań można było oczekiwać wzrostu lub spadku kursu akcji spółki.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

SEC ujawnił, że główną postacią w spisku był Sung Mo Jun. W czasie kiedy pracował dla Netflixa miał wielokrotnie przekazywać swojemu bratu i przyjaciołom poufne dane do wykorzystania w handlu akcjami spółki. Nawet po odejściu z Netflixa informatyk miał dostawać dane o wzroście liczby subskrybentów serwisu od dwóch byłych kolegów z pracy. SEC poinformował, że odkrył nielegalną działalność dzięki narzędziom do analizy danych, które wskazały budzące podejrzenia powtarzające się transakcje.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, BBC

Polecane