Było źle, jest jeszcze gorzej

opublikowano: 08-11-2018, 22:00

Notowania Medicalgorithmics, producenta Pocket ECG, urządzenia do pomiaru parametrów kardiologicznych, w trzy sesje spadły o około jedną czwartą.

Na sesji 7 listopada przecena sięgała 8,5 proc., ale w drugiej części dnia kupujący odzyskali trochę pola. Nie zmienia to trendu, który od roku jest spadkowy i odjął z wyceny ponad 80 proc. W ostatnich tygodniach ze spółki napłynęły serie negatywnych informacji, począwszy od rezygnacji członka zarządu ds. finansowych, przez podjęcie decyzji o rozpoczęciu przeglądu opcji strategicznych, po zawieszenie rekomendacji przez DM BOŚ. Sylwia Jaśkiewicz, autorka raportu, w uzasadnieniu napisała, że nie jest w stanie sporządzić rzetelnych prognoz dla spółki. Jej zdaniem, firma, której dużymi akcjonariuszami są rodzime fundusze emerytalne i inwestycyjne (m.in. TFI PZU i NN OFE), może dążyć do sprzedaży spółki Medi-Lynx albo szukać partnera strategicznego. Medicalgorithmics może też być zmuszony do zmiany modelu sprzedaży, uważa Sylwia Jaśkiewicz, która prognozuje spadek wyników spółki w trzecim kwartale o 50-60 proc. Raport spółka przedstawi 20 listopada.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu