Były dyrekter finansowy Allianza tworzy „spółkę w ciemno”

opublikowano: 16-04-2021, 19:55

Dieter Wemmer chce stworzyć „spółkę w ciemno” w celu dokonania przejęcia w branży ubezpieczeniowej, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

„Spółki w ciemno” powstają w celu fuzji lub przejęć. Kiedy wchodzą na giełdę inwestorzy kupujący ich akcje w pierwotnej ofercie publicznej nie znają jednak konkretnego celu przejęcia. Dlatego zwykle zachętą są dla nich osoby firmujące „spółkę w ciemo”.

Wemmer to weteran branży ubezpieczeniowej, w której pracował ponad trzy dekady, m.in. w Zurich Insurance Group, a do 2017 roku na stanowisku dyrektora finansowego Allianz SE. Według informatorów Bloomberga, chce pozyskać ok. 250 mln EUR. Oferta przeprowadzona zostanie prawdopodobnie w maju na giełdzie w Amsterdamie. Partnerami Wemmera w „spółce w ciemno” będą Murray Wood i Santiago Corral, współwłaściciele firmy Nazare Capital, inwestującej na rynku ubezpieczeniowym.

Na świecie trwa obecnie boom „spółek w ciemno”. Tylko w tym roku weszło ich na giełdę ponad 300. Pozyskały od inwestorów łącznie 101,7 mld USD. To więcej niż w całym ubiegłym roku, który był rekordowy dla „spółek w ciemno”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane