Były esbek chciał wejść do Eurozet - prasa

(Marek Druś)
opublikowano: 02-11-2006, 07:36

Pułkownik Adam Dębiec, były funkcjonariusz SB, a potem wysoki rangą oficer UOP próbował w 2002 roku zdobyć udziały w Radiu Zet za pomocą szantażu i sfałszowanych dokumentów - pisze "Rzeczpospolita".

Pułkownik Adam Dębiec, były funkcjonariusz SB, a potem wysoki rangą oficer UOP próbował w 2002 roku zdobyć udziały w Radiu Zet za pomocą szantażu i sfałszowanych dokumentów - pisze "Rzeczpospolita".

Dębiec pojawił się w spółce Eurozet (właścicielu Radia Zet) w październiku 2002 r. Zażądał pieniędzy albo udziałów w spółce. Próbował je uzyskać na podstawie sfałszowanej umowy, według której córka założyciela stacji Katarzyna Woyciechowska, będąca jednym z udziałowców Eurozetu, pożyczyła od dwóch osób 400 tys. dolarów. Dębiec twierdził, że Woyciechowska nie oddała pieniędzy, musi więc zrzec się 10 proc. udziałów w spółce.

"Rzeczpospolita" ustaliła, że w tym samym czasie na adres KRRiT nadchodziły listy mówiące o przejęciu "Eurozetu" przez "lewy" kapitał. Czy tajemnicze anonimy mogły mieć związek z wizytą Dębca, zastanawia się gazeta.

Sprawę badała prokurator Katarzyna S., ale robiła to zaskakująco nieudolnie, pisze "Rzeczpospolita". Teraz już nie zajmuje się ściganiem przestępców. Rok temu prokuratura postawiła jej zarzut prania brudnych pieniędzy.

Jedynym rezultatem tej tajemniczej sprawy jest skazanie drobnej oszustki spod Białegostoku. Podpisała się ona na sfałszowanej umowie, z którą Dębiec zjawił się w Eurozecie. Pytanie o to kto naprawdę za tym stał i czy to przypadek, że koło Radia Zet kręcił się ktoś w tym samym czasie, kiedy ktoś inny kręcił się wokół Agory, pozostaje wciąż bez odpowiedzi.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Były esbek chciał wejść do Eurozet - prasa