Czytasz dzięki

Były prezes Nokii odchodzi z Microsoftu

opublikowano: 17-06-2015, 18:16

Stephen Elop, były prezes Nokii, odchodzi z Microsoftu. To największa niespodzianka w ogłoszonym przez spółkę przetasowaniu we władzach.

Odejście Elopa uważane jest za najnowszy sygnał, że Microsoft zmienia swoje podejście do biznesu produkcji smartfonów i innego hardware'u. Microsoft przejął Nokię w 2013 roku za ponad 9 mld USD. Wbrew oczekiwaniom, Elopowi nie udało się zapobiec spadkowi udziału w rynku smartfonów bazujących na systemie Windows. Do tego cały biznes smartfonowy zaczął przynosić straty. Microsoft ogłosił niedawno, że planuje w związku z tym cięcie kosztów zarówno w segmencie produkcji smartfonów jak i innego sprzętu. Biznes produkcji urządzeń, którym kierował dotychczas Elop, zostanie połączony z grupą systemów operacyjnych i powstanie nowy dział. Pokieruje nim Terry Myerson.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane