Były szef Boeinga planuje stworzenie „spółki w ciemno”

opublikowano: 21-01-2021, 08:51

Dennis Muilenburg, który odszedł ze stanowiska prezesa Boeinga po kryzysie spowodowanym przez uziemienie samolotów Boeing 737 Max, może wkrótce ogłosić stworzenie tzw. spółki w ciemno, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberga.

„Spółki w ciemno” są ostatnio popularne w USA. Inwestorzy kupujący ich akcje w pierwotnej ofercie publicznej wiedzą jedynie, że mają one dokonać przejęcia, którego cel nie jest ujawniony. Zwykle największą zachętą do tego jest znana osoba firmująca taką spółkę.

Dennis Muilenburg, fot. Bloomberg
Dennis Muilenburg, fot. Bloomberg

Muilenburg planuje pozyskać 200 mln USD, twierdzi informator Bloomberga. Powstanie spółki może zostać ogłoszone już w przyszłym tygodniu. Jej obszarem zainteresowania ma być transport przyszłości, twierdzą źródła agencji.

Muilenburg był znany jako entuzjasta autonomicznych maszyn latających i systemu kontroli powietrznej, pozwalających w przyszłości na uruchomienie powietrznego transportu miejskiego. Miesiąc temu informowano, że jest inwestorem i doradcą Monarch Tractor, startupu z Doliny Krzemowej, pracującej nad ciągnikiem elektrycznym, w którym kierowca jest „opcjonalny”.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane