Były szef Credit Suisse w „spółce w ciemno”

opublikowano: 11-01-2021, 18:07

Były prezes Credit Suisse, Tidjane Thiam, połączył siły z JP Morgan Chase, z którym uruchomi tzw. spółkę w ciemno, donosi The Telegraph.

“Spółka w ciemno” to popularny w ostatnim czasie w USA rodzaj spółki, która powstaje w celu przeprowadzenia w przyszłości akwizycji. Cel przejęcia nie jest znany inwestorom kupującym akcje “spółki w ciemno” wchodzącej na giełdę, dlatego kluczową rolę odgrywa dla nich kto ją firmuje swoim nazwiskiem.

Według The Financial Times, JP Morgan Chase, a szczególnie jego prezes Jamie Dimon, pomógł Thiamowi pozyskać 250 mln USD dla spółki, która zamierza przejmować firmy usług finansowych i będzie notowana na giełdzie nowojorskiej.

Tidjane Thiam, fot. Bloomberg
Tidjane Thiam, fot. Bloomberg

Thiam wraca do branży finansowej rok po tym jak został zmuszony do odejścia ze stanowiska po ujawnieniu afery dotyczącej szpiegowania pracowników Credit Suisse.

Sergio Ermotti, były prezes banku UBS, krajowego rywala Credit Suisse, także pojawił się jako szef „spółki w ciemno” pod koniec 2020 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Polecane