Były trener Chelsea Londyn odebrał polski paszport

AD
13-06-2016, 14:52

Izraelczyk Avram Grant, który zasłynął m.in. jako trener klubu Chelsea Londyn odebrał dziś w Londynie swój pierwszy polski paszport. Starał się o polskie obywatelstwo z powodu polskiego pochodzenia.

Choć decyzja o przyznaniu polskiego paszportu zapadła jeszcze w kwietniu , uroczystość wręczenia Grantowi dokumentu odbyła się 13 czerwca w Ambasadzie RP w Londynie. Towarzyszyło jej zainteresowanie mediów, bowiem historia Izraelczyka jest od kilku lat opisywana.

Zobacz więcej

Ambasada RP w Londynie

Jego rodzice przed wojną mieszkali w Mławie, zaś sam Avraham Grant urodził się w 1955 r. w Petach Tikwie w Izraelu. Po przyjęciu polskiego obywatelstwa Avram Grant zmienił imię na Abraham.

Grant zasłynął jako trener piłkarski, znany z niekonwencjonalnych metod motywowania zawodników, odpowiedzialny za przygotowanie kadry Izraela do mistrzostw świata w 2006 r. W latach 2007-08 był trenerem klubu Chelsea F.C., skąd odszedł do trenowania piłkarzy klubów Portsmouth, a następnie West Hamu United.

Obecnie jest trenerem narodowej kadry Ghany.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

/ Były trener Chelsea Londyn odebrał polski paszport