Były wojewoda PiS w PGNiG Termika

GRA
opublikowano: 26-01-2016, 18:43

Polityczna miotła dotarła wczoraj do spółki zależnej gazowego PGNiG, czyli do PGNiG Termiki. Prezesem największej w Polsce firmy ciepłowniczej został Wojciech Dąbrowski, zastępując Marka Deca.

W życiorysie dostępnym na stronie internetowej Termiki czytamy, że nowy prezes (rocznik 1972) od 2011 r. pełnił funkcję wiceprezesa ZEC Wołomin.

O ile Marek Dec był ciepłownikiem z kilkunastoletnim doświadczeniem i nazwiskiem doskonale znanym w branży, o tyle Wojciech Dąbrowski skojarzenia budzi przede wszystkim polityczne. Jest m.in. byłym wojewodą mazowieckim z ramienia PiS. Jego późniejsza nominacja na stanowisko w ZEC Wołomin wzbudziła medialne kontrowersje, ponieważ nie miał doświadczenia w biznesie.

W zarządzie Termiki znalazł się wczoraj również Michał Machlejd, były prezes SPEC (potem Dalkii). Trzecim powołanym jest Tomasz Wilczak, ciepłownik związany dotychczas z Urzędem Dozoru Technicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu