BZ WBK-Aviva wchodzi na rynek polis rakowych

Kolejny ubezpieczyciel wprowadza do oferty polisy rakowe. Będą sprzedawane w okienkach banku BZ WBK.

Kiedy trzy lata temu ING Życie (obecnie już Nationale-Nederlanden) wprowadzała do sprzedaży pierwsze w Polsce ubezpieczenie, chroniące przed skutkami zachorowania na raka, nikt się nie spodziewał się powstaje nowy rynek. Lęk przed nowotworem okazał się wystarczającym bodźcem, by polisa rakowa zaczęła się sprzedawać. W ślady Nationale-Nederlanden poszli kolejni ubezpieczyciele. Dziś dołączył do nich BZ WBK-Aviva, która będzie sprzedawała ubezpieczenie antyrakowe w banku BZ WBK.

- Zainteresowanie ubezpieczeniem na wypadek choroby nowotworowej wyraża już co piąty Polak. Dlatego zdecydowaliśmy się na przygotowanie dedykowanego produktu, który zapewnia wsparcie w walce z chorobą – mówi Krzysztof Charchuła, prezes BZ WBK-Aviva.

Klienci, którzy zdecydują się kupić polisę zakładu będącego join venture Avivy i BZ WBK mogą liczyć na maksymalnie 200 tys. zł świadczenie w przypadku wykrycia u nich nowotworu złośliwego. Środki te mogą, ale nie muszą być przeznaczone na leczenie. 

Twarzą nowego produktu Aviva-BZ WBK została aktorka Katarzyna Bujakiewicz. 

Obecnie polisy rakowe w Polsce sprzedaje Nationale-Nederlanden, AXA Polska, AIG oraz Ergo Hestia (tylko rak piersi). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / BZ WBK-Aviva wchodzi na rynek polis rakowych