Warta stawia na polisy rakowe

Ubezpieczyciel dołączył do grona firm, które sprzedają cieszące się coraz większą popularnością ubezpieczenia rakowe.

Warta to piąty ubezpieczyciele na polskim rynku, które zdecydował się wprowadzić do sprzedaży specjalistyczne ubezpieczenia rakowe. „Warta Sposób na Raka” - tak się nazywa nowy produkt - gwarantuje w przypadku wykrycie u ubezpieczonego choroby nowotworowej wypłatę jednorazowego świadczenia, które może zostać przeznaczone na leczenie. Jego wysokość – w zależności od płaconej składki – to od 30 do 200 tys. zł. Dodatkiem do polisy jest pakiet assistance. 

- W zależności od wykrytego rodzaju nowotworu koszty terapii w Polsce mogą sięgać dziesiątek czy setek tysięcy złotych. Kwota ta rośnie, gdy zdecydujemy się na leczenie za granicą. Dlatego kluczowym wsparciem często stają się pieniądze, które chory może otrzymać  z ubezpieczenia, zabezpieczającego go na wypadek pojawienia się nowotworu – mówi Paweł Bednarek, wiceprezes Warty.

Towarzystwo będzie sprzedawać polisę rakową jako samodzielny produkt w obu swoich sieciach agencyjnych (majątkowej i życiowej). 

Obecnie polisy rakowe nad Wisłą sprzedaje Nationale-Nederlanden, AXA Polska, AIG, Ergo Hestia (rak piersi), a od października BZ WBK-Aviva. Prekursorem rodzaju ochrony jest Nationale-Nederlanden, która zdecydowała się wprowadzić polisę rakową do oferty już trzy lata temu. Szybko okazało się, że lęk przez nowotworem jest wystarczającym bodźcem, by ten produkt zaczęła się sprzedawać. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ubezpieczenia / Warta stawia na polisy rakowe