BZ WBK startuje z zielonym leasingiem

SW
opublikowano: 21-09-2011, 00:00

Ruszyło finansowanie energooszczędnych maszyn w ramach Programu Finansowania Energii Zrównoważonej.

Umowa kredytowa z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju została podpisana przez BZ WBK Finanse & Leasing w marcu tego roku. Teraz 15 mln EUR dostępnych w ramach programu PolSEFF i przeznaczonych na finansowanie technologii efektywnych energetycznie trafi w ręce klientów. Przedsiębiorstwa z segmentu MSP lub rolnicy mogą uzyskać na realizację swoich inwestycji do 1 mln EUR w formie leasingu lub pożyczki. Obok atrakcyjnych warunków pożyczki i leasingu można także otrzymać premię inwestycyjną w wysokości do 15 proc. realizowanego projektu oraz bezpłatne i profesjonalne konsultacje dotyczące m.in. wyboru odpowiednich urządzeń i sposobu ich eksploatacji.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Aby skorzystać z możliwości dofinansowania, inwestycja, którą może być m.in. zakup maszyn budowlanych, wtryskarek lub urządzeń rolniczych, musi przyczyniać się do zwiększenia oszczędności energetycznej o minimum 20 proc. w stosunku do technologii wykorzystywanej wcześniej.

— Potencjalny popyt na urządzenia i usługi przyczyniające się do redukcji zużycia energii w Polsce jest spory, jednak inwestorzy wciąż zmagają się z barierami, np. z wysokimi kosztami inwestycji — mówi Szymon Stryjski, odpowiedzialny w BZ WBK Finanse & Leasing za sprzedaż oferty finansowania urządzeń energooszczędnych.

Potwierdza to badanie Europejskiego Stowarzyszenia Izb Przemysłowo-Handlowych „Motywacje i bariery dla poprawy efektywności energetycznej w małych i średnich firmach w Polsce”, z którego wynika, że dla zdecydowanej większości (74 proc.) polskich przedsiębiorstw z sektora MSP energia jest istotnym zagadnieniem. Ponadto przy zakupie nowego sprzętu ponad połowa firm (57 proc.) bierze pod uwagę zużycie energii, a 14 proc. planuje wdrożyć u siebie ekotechnologie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SW

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / BZ WBK startuje z zielonym leasingiem