CA IB Securities prognozuje wzrost WIG 20 w ciągu roku

Internet Securities
opublikowano: 26-07-2005, 15:07

W ciągu następnego roku indeks największych spółek WIG 20 może nieco zyskać, choć w krótkim terminie możliwa jest korekta, także przed wyborami indeks może notować zniżki, ale będzie to jednocześnie dobry moment na kupowanie akcji, uważają analitycy CA IB Securities.

W ciągu następnego roku indeks największych spółek WIG 20 może nieco zyskać, choć w krótkim terminie możliwa jest korekta, także przed wyborami indeks może notować zniżki, ale będzie to jednocześnie dobry moment na kupowanie akcji, uważają analitycy CA IB Securities.

„Nasza 12-miesięczna wartość docelowa dla WIG 20 wynosi 2.253 pkt” – powiedział Tomasz Bardziłowski, prezes CA IB Securities, na konferencji prasowej we wtorek.

Jak powiedział Bardziłowski, WIG 20 jest wyceniany w porównaniu do innych rynków na neutralnym poziomie, z ok. 28-proc. premią do rynku węgierskiego i z ok. 12% dyskontem do rynku czeskiego.

„Prognozujemy korektę w horyzoncie krótkoterminowym i przed wyborami – wtedy też będzie dobry moment do kupowania akcji” – uważa prezes CA IB Securities.

Analitycy CA IB przewidują, że gospodarka w drugim kwartale przyspieszy, co zaowocuje wzrostem PKB w tym roku na poziomie 3,8% i 4,5% w 2006 roku.

„Oczekujemy także dalszych obniżek stóp procentowych, o 175 pb w ciągu roku, a także umocnienia złotego w związku z korzystnym bilansem płatniczym oraz planowanym wejściem do ERM2” – dodał.

Zdaniem CA IB w drugim półroczu bardziej aktywnie kupować będą akcje fundusze emerytalne i inwestycyjne.

„Według naszych szacunków, pierwsza połowa roku była okresem nieznacznej wyprzedaży akcji przez krajowe fundusze, przy jednoczesnych intensywnych zakupach ze strony funduszy zagranicznych” – powiedział Bardziłowski.

Z szacunków CA IB wynika także, że wartość emisji na rynku pierwotnym w drugim półroczu wyniesie 4 mld zł, przy największa emisja (1,5 mld zł) to Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

„Sądzimy, że w trzecim i czwartym kwartale otwarte fundusze emerytalne będą zwiększać zaangażowanie w akcje i powrócą do tego historycznego poziomu zakupów za 20-30% nowych środków” – uważa Bardziłkowski.

W przypadku poszczególnych sektorów, analitycy CA IB zalecają niedoważać banki w związku ze spadającymi stopami procentowymi i presją na marże odsetkowe.

„Dotyczy to szczególnie PKO BP” – powiedział Bardziłowski.

W sektorze naftowym CA IB Securities zaleca kupowanie akcji Grupy Lotos.

„W przypadku PKN zwracamy uwagę na ostatni wzrost wartości akcji spółki, o 25% od wydania naszej rekomendacji ‘kupuj’ dla tych akcji” – stwierdził prezes CA IB Securities.

Z innych spółek analitycy zalecają kupowanie KGHM Polskiej Miedzi w związku z szansami na dalsze wzrosty ceny miedzi, możliwość wysokich dywidend, a także szansą na sprzedanie pakietu akcji Polkomtela i Dialogu.

„W sektorze IT/Media zalecamy przeważenie sektora IT kosztem medialnego, bowiem ostatnio rosły mocno i TVN, i Agora. Nadal zalecamy kupowanie TP SA która jest niedowartościowana w stosunku do porównywalnych spółek zagranicznych” – powiedział także Bardziłowski. (ISB)

qk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / CA IB Securities prognozuje wzrost WIG 20 w ciągu roku