CA Immo sprzedało biurowiec w centrum Warszawy

opublikowano: 22-11-2021, 11:22

Międzynarodowy fundusz robi porządki w portfelu. Pozbywa się m.in. budynków o mniejszej powierzchni, by kupować większe.

CA Immo sfinalizowało sprzedaż budynku Wspólna 47/49 w Warszawie, mającego 7,7 tys. m kw. powierzchni komercyjnej i 137 miejsc parkingowych. Kwota sprzedaży przewyższyła wartość księgową nieruchomości z 31 grudnia 2020 r. (wynosiła wówczas ok. 20 mln EUR). Biurowiec nabyła firma Yareal Polska.

Fundusz CA Immo nie tylko stara się kupować („PB” informował m.in. o niepotwierdzonej oficjalnie przez fundusz ofercie zakupu Mennica Legacy Tower), ale też sprzedaje biurowce. Dzieje się tak, gdy przestają pasować do portfela pod względem rynku, lokalizacji, sektora, wielkości, jakości lub potencjału.

— Sprzedaż obiektu Wspólna 47/49 pozwoli nam w jeszcze większym stopniu skoncentrować się na dużych, nowoczesnych nieruchomościach biurowych klasy A, zlokalizowanych na rozwiniętych lub wschodzących rynkach biurowych. To kolejny krok w naszym programie rotacji kapitału, który ma na celu zabezpieczenie i zwiększenie atrakcyjności oraz stabilności portfela nieruchomości — powiedziała Hedwig Höfler, dyrektor działu zarządzania inwestycjami w Austrii i Europie Środkowo-Wschodniej w CA Immo.

W przypadku biurowca Wspólna 47/49 kryterium była wielkość. Jak tłumaczył w „PB” Andrzej Mikołajczyk, dyrektor zarządzający CA Immo w Polsce, firma stara się koncentrować na większych obiektach, m.in. po to, by zaangażowanie zespołu było jak najbardziej efektywne.

CA Immo jest obecne w Warszawie od wielu lat. Przed sprzedażą biurowca Wspólna 47/49 portfel CA Immo w Polsce obejmował dziewięć budynków biurowych o łącznej powierzchni ponad 170 tys. m kw. i wartości około 590 mln EUR. Ostatnim nabytkiem CA Immo był kupiony od HB Reavis biurowiec Postępu 14 na warszawskim Mokotowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane