Cały świat w 48 godzin

opublikowano: 01-02-2013, 06:46

Szóstego lutego 2013 r. na polski rynek wejdą linie lotnicze Emirates Airlines oferujące codzienne połączenia z Warszawy do Dubaju i z Dubaju do 129 innych portów na świecie.

Eksperci frachtu lotniczego DB Schenker Logistics przekonują, że nowe połączenie przyczyni się do pozytywnych zmian w dostawach polskich produktów na światowe rynki.

Fot. Bloomberg
Fot. Bloomberg
None
None

Dlaczego? Dotychczas długodystansowych bezpośrednich połączeń z Polski było niewiele – można było liczyć na przelot z Warszawy do Pekinu, z Katowic do Hamilton w Kanadzie oraz na tradycyjne połączenia LOT-u między Warszawą a Chicago, Nowym Jorkiem i Toronto.

Importerzy i eksporterzy wykorzystujący transport lotniczy mogli też korzystać z połączenia przez jedno z dużych lotnisk międzynarodowych. Uruchomienie nowego połączenia sprawi, że przesyłka z Polski, dzięki połączeniu z Dubajem, będzie mogła być dostarczana do pozostałych 129 portów na świecie maksymalnie w 2-3 dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane