CanPoland zamieni udziały na konopie

Anna Deptuła
  • Anna Deptuła
opublikowano: 14-01-2021, 20:00

Spółka farmaceutyczna CanPoland niedługo rozpocznie kampanię crowdfundingu udziałowego. Będzie produkować marihuanę medyczną.

Spółka CanPoland skupia działalność wokół marihuany medycznej. Na początku lutego zaoferuje swoje udziały na platformie crowdfundingowej Crowdway.pl o wartości 1 mln EUR, czyli 4,4 mln zł. Pieniądze przeznaczy na dokończenie i uruchomienie linii produkcyjnej olejków i suszu. W 2022 r. planuje wejść na NewConnect. Łódzka firma farmaceutyczna powstała niedawno, bo w 2019 r., ale ma już poważnego inwestora branżowego – grupę Pelion.

Bartłomiej Wasilewski, prezes CanPoland zapowiada, że spółka najpierw poszuka pieniędzy w crowdfundingu udziałowym, a w przyszłym roku - na NewConnect.
materiały prasowe

Potencjał konopii

Globalne zainteresowanie konopiami wzrasta. Euromonitor International przewiduje, że globalny rynek konopi osiągnie 166 mld USD do 2025 r.

- Miesiąc temu ONZ wykreśliło marihuanę i jej pochodne z listy najniebezpieczniejszych narkotyków świata. Takie decyzje są wskazówką dla rządzących. Np. olej z CBD będzie rejestrowany w UE jako dodatek do żywności – mówi Bartłomiej Wasilewski, prezes CanPoland.

Szef CanPoland przekonuje, że biznes konopny w Polsce może mieć podobną dynamikę do tej, którą może się pochwalić krajowa branża gamingowa.

W zeszłym roku Kombinat Konopny, spółka, której biznes również opiera się na roślinach z rodziny cannabis, pochwaliła się, że sprzedała swoje akcje w 38 minut po rozpoczęciu oferty.

Potężne wsparcie

Łódzka spółka Pelion, do której należy m.in. sieć aptek DOZ (Dbam o Zdrowie), drogerie Natura oraz portal o zdrowiu doz.pl, posiada 30 proc. udziałów CanPoland. Holding zajmuje się również sprzedażą hurtową, zaopatrzeniem szpitali i sprzedażą detaliczną.

- W czerwcu podpisaliśmy umowę inwestycyjną z grupą Pelion, z której do grudnia 2020 r. w pełni się wywiązaliśmy. Nadal posiadamy większość udziałów. W rozwój działalności zainwestowaliśmy około 7 mln zł ze środków własnych i od inwestorów – mówi Bartłomiej Wasilewski.

Wszystko gotowe

CanPoland ma pozwolenia na obrót marihuaną medyczną i zagwarantowane dostawy surowców. W marcu planuje uruchomić linię produkcyjną.

- W latach 2019-20 zaprojektowaliśmy hybrydową linię produkcyjną, na której w jednym ciągu technologicznym będą wytwarzane surowce farmaceutyczne w postaci kwiatów i olejów z konopi. Zainwestowaliśmy w nią ok 3 mln zł. Mamy również zezwolenie na wytwarzanie w zakresie przepakowywania leków. Proponowanie tej usługi będzie naszą dodatkową działalnością – zaznacza Bartłomiej Wasilewski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane