Carbon Studio ma pierwszy milion

opublikowano: 12-02-2020, 22:00

Producent i wydawca gier zakończył ubiegły rok z rekordowymi wynikami.

Carbon Studio, notowany na NewConnect producent i wydawca gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), zwiększył w ubiegłym roku przychody o ponad 130 proc. do 2 mln zł, a zysk netto wzrósł do 1,1 mln zł z 0,34 mln zł rok wcześniej. W samym czwartym kwartale ubiegłego roku przychody wyniosły 0,48 mln zł, a zysk 0,1 mln zł. W pierwszym kwartale ubiegłego roku do sprzedaży w wersji na platformę Sony PlayStation VR Carbon Studio wprowadziło kolejną grę z serii „The Wizards” pod nazwą „Enhanced Edition”, co pozwoliło znacząco przedłużyć cykl życia produkcji. W drugim kwartale studio wydało „The Wizards” na platformę Oculus Quest.

W maju spółka przeprowadziła pierwszą ofertę publiczną akcji, z której pozyskała 2,7 mln zł. Większość pieniędzy przeznaczy na swój najważniejszy projekt oparty na uniwersum „Warhammer: Age of Sigmar” brytyjskiej firmy Games Workshop. Łączne nakłady na tę produkcję i marketing wyniosą 2,1 mln zł. Premiera gry planowana jest na przełom 2020 i 2021 r. W grudniu Carbon Studio zmodyfikowało cel emisji, jakim było wydanie płatnego rozszerzenia do gry „The Wizards” o nazwie „The Wizards — Dark Times”. Po analizie oczekiwań odbiorców gry studio zdecydowało o stworzeniu samodzielnej produkcji na bazie pierwotnie planowanego dodatku. Jednocześnie przesunięto planowany termin wydania gry na drugi kwartał 2020 r. oraz zwiększono budżet projektu z 200 tys. zł do 500 tys. zł. Dodatkowe pieniądze na realizację nowej gry pochodzą z bieżącej działalności spółki.

W czwartym kwartale rozpoczęła się również pierwsza akcja promocyjna gry „Dreamo”, której Carbon Studio jest wydawcą. Produkcja Hypnotic Ants dostępna będzie na platformach PC oraz PC VR. Premiera wersji PC tytułu odbędzie się 20 lutego 2020 r. W dalszej części roku wydana zostanie wersja VR gry.

987c9ee0-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Rynek gier
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE
Rynek gier
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Newsletter z wiadomościami nt. branży gamingowej oraz polskich producentów gier komputerowych.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu