Carl Icahn pod lupą prokuratorów

opublikowano: 09-11-2017, 06:56
aktualizacja: 09-11-2017, 06:56

Amerykańscy prokuratorzy badają, czy znany miliarder i inwestor Carl Icahn, doradzając prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w sprawie regulacji gospodarki nie przyczynił się do zmian mających wpływ na jego biznes.

Icahn Enterprises, wehikuł inwestycyjny miliardera, poinformował w komunikacie sprzed kilku dni, że współpracuje z prokuraturą w sprawie jej działań.

Carl Icahn (fot. Bloomberg)
Carl Icahn (fot. Bloomberg)
None
None

W sierpniu Icahn niespodziewanie ogłosił rezygnację ze stanowiska doradcy prezydenta Trumpa, do czego przyczyniły się działania członków Kongresu zmierzające do ustalenia, czy promowane przez niego zmiany w regulacji rynku etanolu okazały się korzystne dla firm miliardera.

Firma Icahna podkreśla, że nie przedstawiono żadnych oskarżeń, a miliarder, który nie brał pieniędzy za doradzanie prezydentowi wcześniej zaznaczał, że nie pełnił żadnej formalnej roli, nie miał dostępu do informacji niepublicznych i nie odnosił korzyści wynikających z pełnienia przez niego funkcji doradcy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, money.cnn.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane