CATL zamiast Polski wybrał Niemcy

WST
opublikowano: 10-07-2018, 16:24

Ogromna chińska inwestycja nie trafi jednak do Polski. Górą w walce o fabrykę akumulatorów koncernu CATL są nasi niemieccy sąsiedzi.

Chiński producent akumulatorów do pojazdów elektrycznych Contemporary Amperex Technology (CATL) w marcu informował, że zamierza wybudować w Europie zakład, którego moce produkcyjne mają przekroczyć wydajność jaką dysponuje koncern Tesla. To pierwszy zagraniczny zakład CATL. Wśród kilku lokalizacji, rozważana była również Polska. Niestety, musimy obejść się smakiem, gdyż mega fabryka ma powstać w niemieckim Erfurcie. Umowa w tej sprawie została podpisana w trakcie wizyty przebywającego w Niemczech, premiera Chin, Li Keqianga.

Contemporary Amperex Technology (CATL)
Zobacz więcej

Contemporary Amperex Technology (CATL) fot. Bloomberg

Niemiecka fabryka ma zatrudniać docelowo 600 pracowników. W pierwszej fazie, CATL zainwestuje około 240 mln EUR. Zdolności produkcyjne zakładu mają sięgnąć 14 gigawatogodzin rocznie,

W produkty z zakładu w Erfurcie zaopatrywać się mają m.in. największe europejskie koncerny motoryzacyjne w tym Volkswagen, Daimler i BMW. Ten ostatni w miniony poniedziałek informował, że planuje pozyskać od chińskiego producenta akumulatorów baterie o wartości 4 mld EUR w ciągu najbliższych kilku lat.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Motoryzacja / CATL zamiast Polski wybrał Niemcy