Volkswagen chce sam produkować baterie do samochodów

opublikowano: 01-08-2018, 13:34

Volkswagen chce produkować własne baterie ze stałym elektrolitem do samochodów elektrycznych, z możliwością rozpoczęcia seryjnej produkcji od 2024 lub 2025 r., donosi Reuters.

W dłuższej perspektywie nie możemy uzależniać się od kilku azjatyckich producentów z tej branży - powiedział Herbert Diess, prezes VW.

Ładowanie elektrycznego pojazdu marki Volkswagen
Zobacz więcej

Ładowanie elektrycznego pojazdu marki Volkswagen fot. REUTERS/Toby Melville/Forum

Szef największego niemieckiego i europejskiego producenta samochodów dodał, że ostatnie postępy w ceramicznych separatorach zwiększył żywotność masowo produkowanych tego typu baterii.

Według Diessa, taka fabryka mogłaby powstać prawdopodobnie w Europie, a nawet w Niemczech. Wszystko uzależnione jest od warunków i otoczenia - powiedział Diess.

Ogniwa akumulatorowe są obecnie jednym z kluczowych pól bitewnych w przemyśle motoryzacyjnym, ponieważ produkcja systematycznie przesuwa się w kierunku mobilności elektrycznej.

Obecnie branża zaopatrywana jest przede wszystkim przez azjatyckich producentów, takich jak CATL, który planuje zbudować swoją pierwszą europejską fabrykę w Niemczech. W przypadku tej chińskiej spółki rozważana też była lokalizacja zakładu w Polsce.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu