CBOE stara się o zgodę na ETF bitcoina

opublikowano: 02-03-2021, 07:24

Operator giełdowy CBOE wystąpił do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o zgodę na notowanie funduszu ETF bitcoina, informuje Reuters.

Agencja przypomina, że to kolejna próba wprowadzenia na amerkański rynek ETF bitcoina. SEC odrzucał wcześniejsze. Pierwszym funduszem odzwierciedlającym notowania najpopularniejszej kryptowaluty jest uruchomiony w lutym w Kanadzie Purpose Bitcoin ETF.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

We wniosku złożonym przez CBOE w SEC w poniedziałek operator giełdowy argumentuje, że inwestowanie w bitcoina przez ETF byłoby korzystne dla inwestorów detalicznych m.in. w związku z większą ochroną.

Bitcoin mocno zdrożał w 2020 roku i na początku obecnego. 21 lutego osiągnął rekordowy kurs przekraczający 58 tys. USD. Potem taniał nawet o 25 proc. W poniedziałek kryptowaluta drożała momentami o ponad 10 proc. We wtorek rano jej kurs rośnie o prawie 5 proc. do 48527,74 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane