CBŚ w resorcie finansów

WST
opublikowano: 11-01-2013, 07:57

W piątek rano portal dziennik.pl poinformował, że pracownicy Centralnego Biura Śledczego weszli do Ministerstwa Finansów i przeszukiwali gabinet wiceministra Jacka Kapic oraz biura pięciu innych urzędników piastujących kierownicze stanowiska. Rzeczniczka resortu zdementowała jednak te doniesienia.

Jacek Kapica, podwładny szefa resortu Jacka Rostowskiego, kieruje służbą celną.

Kapica Jacek, wiceminister finansów (fot. Puls Biznesu_Grzegorz Kawecki)
Kapica Jacek, wiceminister finansów (fot. Puls Biznesu_Grzegorz Kawecki)
None
None

Operację nadzorują prokuratorzy ze specjalnej grupy śledczej powołanej do zbadania kulis afery "jednorękich bandytów" z wydziału przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Mają oni wyjaśnić dlaczego w krótkim czasie w Polsce pojawiły się dziesiątki tysięcy automatów

Działania prokuratury i CBŚ są pokłosiem afery o jakiej “Puls Biznesu” pisał już w styczniu 2009 r. (CZYTAJ>> Jednoręcy bandyci naginają prawo). Pisaliśmy wtedy m.in., że na gry na automatach Polacy wydają więcej niż na wódkę. Umożliwiały to luki w prawie. W 2008 r. budżet stracił na nich przynajmniej 200 mln zł, a urzędnicy nie reagowali..

Wiesława Dróżdż, rzeczniczka resortu finansów wyjaśniała w piątek rano w TVN24, że resort "niemal codziennie dostarcza dokumenty, które są niezbędne do wyjaśnienia różnych spraw".

- M. in. spraw dotyczących tzw. hazardówki. Natomiast nie ma żadnych przeszukań, a na pewno w tym momencie w ministerstwie nie ma policjantów. Byli natomiast wczoraj, w południe. - powiedział rzeczniczka.

Informacje o działaniach CBŚ potwierdził TVN24 prokurator Krzysztof Wojdakowski z wydziału przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Białymstoku. Zaznaczył jednak, że nie było to przeszukanie a jedynie uzyskanie dokumentacji i informacji w sprawie.

Według informacji RMF FM nie można wykluczyć, że prokurator postawi Jackowi Kapicy zarzuty korupcyjne.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane