CCC będzie sponsorem kobiecej grupy kolarskiej

opublikowano: 07-09-2018, 13:35

Stworzona przez Dariusza Miłka grupa CCC jeszcze mocniej akcentuje swoją obecność w kolarstwie. Po lipcowej bombie, jaką było przejęcie sponsoringu kolarskiego teamu BMC, obecnie – jak donosi serwis CyclingPub – polska firma zostanie nowym sponsorem holenderskiego zespołu kolarskiego WaowDeals. Tym razem...kobiecego.

Umowa, która ma obowiązywać od 2019 r. podpisana została na trzy lata z opcją przedłużenia o kolejne dwa.

Dariusz Miłek, jeden z najbogatszych Polaków i doskonały przykład sukcesu biznesowego nie zapomniał o swoich kolarskich korzeniach. Na rowerze ścigał się od 13 roku życia. Występował w barwach Górnika Polkowice, a w swojej karierze wygrał ponad 100 wyścigów, był m.in. wicemistrzem Polski seniorów w 1992 r.
Zobacz więcej

Stara miłość

Dariusz Miłek, jeden z najbogatszych Polaków i doskonały przykład sukcesu biznesowego nie zapomniał o swoich kolarskich korzeniach. Na rowerze ścigał się od 13 roku życia. Występował w barwach Górnika Polkowice, a w swojej karierze wygrał ponad 100 wyścigów, był m.in. wicemistrzem Polski seniorów w 1992 r. fot. Marek Wiśniewski/Puls Biznesu

Dostajemy polskiego sponsora, którego nazwa pojawi się również w nazwie zespołu, ale zachowamy naszą tożsamość i strukturę, dzięki której od wielu lat odnosimy sukcesy w kolarstwie kobiecym, a korzenie zespołu pozostają na holenderskiej ziemi. Staniemy się dzięki temu zespołem o międzynarodowym charakterze z mieszanką najlepszych zawodników i obiecujących talentów – powiedział Eric van den Boom, kierownik holenderskiej drużyny.

W kolarskim peletonie drużyna CCC obecna jest już od 18 lat, ale z do tej  pory, z powodu braku licencji najwyższej klasy nie mogła brać udziału (chyba, że na specjalne zaproszenie organizatorów) w wyścigach z najwyższej półki typu Tour de France, Giro di Italia czy Vuelta Espana.

Właścicielem grupy kolarskiej CCC Sprandi Polkowice, jest biznesmen z Dolnego Śląska, Dariusz Miłek. Jego majątek szacowany jest na około 5 mld zł. Wśród jego aktywów znajduje się m.in. druga co do wielkości sieć sklepów obuwniczych w Europie (CCC), której liczba placówek w tym roku ma przekroczyć barierę 1 tys.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu