Czytasz dzięki

CCC na fali, CD Projekt pod dalszą presją

Łukasz Pachucki, Dział Analiz XTB
opublikowano: 01-10-2020, 19:32

Na zakończenie sesji europejskiej wśród indeksów ze Starego Kontynentu znów dominują mieszane nastroje. Sentyment na giełdach amerykańskich jest nieco lepszy, a we wzrostach znów przoduje indeks Nasdaq Composite.

Handel na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie upłynął dziś m.in pod znakiem fali raportów za I półrocze 2020 roku - wiele spółek zwlekało z zaprezentowaniem swoich sprawozdań do ostatniej chwili. Niekwestionowanym liderem dzisiejszej sesji było CCC, które po prezentacji raportu za I półrocze zdecydowało się na przedstawienie wstępnych szacunkowych wyników za III kwartał - przez wielu inwestorów mogły one zostać potraktowane jako optymistyczne. W trakcie konferencji prasowej założyciel CCC wyraził dodatkowo nadzieję, że w bieżącym roku uda się dogonić przychody z 2019 roku - trzeba przyznać, że byłoby to nie lada osiągnięcie, biorąc pod uwagę restrykcje związane z pandemią. Nie powinien również dziwić mocny zwrot ku kanałowi on-line (głównie przez spółkę eobuwie). Z uwagi na pandemię trend będzie się zapewne nasilał w wielu branżach.

Na drugim końcu stawki w głównym indeksie można znaleźć dziś CD Projekt. Wczorajsze doniesienia o sześciodniowym tygodniu pracy w połączeniu z dzisiejszymi informacjami o niezadowalającej sprzedaży Cyberpunka w USA najwidoczniej wprawiają część inwestorów w zakłopotanie. Choć spółka szybko odpowiedziała na doniesienia, twierdząc iż firma jest usatysfakcjonowana z notowanej sprzedaży, producent gier wciąż znajduje się pod dużą presją, nie da się bowiem ukryć, że oczekiwania inwestorów są ogromne. Na koniec dnia walory CDR straciły 8,56%, co jest największym jednodniowym spadkiem od 16 marca.

Główne indeksy z GPW zakończyły dzisiejszy handel na minusie. WIG20 stracił 1,08%, mWIG40 zamknął się 0,33% niżej, natomiast sWIG80 odjął 0,60%.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Pachucki, Dział Analiz XTB

Polecane