CCC nic nie wskórało w starciu ze skarbówką

opublikowano: 11-12-2019, 07:04

Dyrektor Izby Administracji Skarbowej utrzymał w mocy decyzję organu I instancji, nakazującej CCC.eu, spółce zależnej CCC, zapłatę zaległego podatku.

W sierpniu naczelnik Dolnośląskiego Urzędu Skarbowego uznał, że spółka CCC.eu zobowiązana jest do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych wraz z odsetkami w związku z nabyciem zorganizowanej części przedsiębiorstwa na podstawie umowy sprzedaży z dnia 1 października 2014 r. zawartej pomiędzy CCC Shoes & Bags Sp. z o.o. a CCC.eu Sp. z o.o.

CCC
Wikipedia Commons

Na zobowiązania z tytułu podatku CCC utworzyło rezerwę w wysokości 21 mln zł w sprawozdaniu za I półrocze 2019. 

"Spółka CCC.eu Sp. z o.o. po konsultacji z doradcami podatkowymi nie zgadza się z podejściem wyrażonym w decyzji Organu II Instancji. Spółka zamierza podjąć dalsze czynności procesowe wnosząc skargę do właściwego Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w związku z ugruntowanym orzecznictwem sądów administracyjnych w odniesieniu do stosowania podatku od czynności cywilnoprawnych w analogicznych stanach faktycznych" - podało CCC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane