Czytasz dzięki

CCC nie spłaci 20 mln zł wymagalnych 23 marca

opublikowano: 23-03-2020, 22:23
aktualizacja: 23-03-2020, 23:30

CCC podjęło decyzję o wstrzymaniu spłaty zobowiązań wymagalnych na dzień 23 marca w wysokości 20 mln zł na rzecz dostawców usług faktoringowych.

Zarząd CCC podkreśla, że w związku z pandemią utracił istotną część przychodów w wyniku zamknięcia galerii handlowych.

Zobacz więcej

Marcin Czyczerski

W związku z tym złożone zostaną wnioski o odroczenie spłat z tytułu zadłużenia finansowego, wymagalnego na dzień 23 marca 2020 r. oraz zadłużenia, które stanie się wymagalne do 22 czerwca 2020 r. 

W komunikacie dodano, że brak spłaty 20 mln zł może stanowić przesłankę do uznania wystąpienia stanu technicznego naruszenia innych umów finansowych, których stroną jest spółka i podmioty z grupy kapitałowej.

Zarząd podkreśla jednak, że w związku z wystąpieniem siły wyższej oraz nadzwyczajną zmianą okoliczności rynkowych, "zamierza podjąć rozmowy z instytucjami finansowymi oraz obligatariuszami mające na celu potwierdzenie wystąpienia siły wyższej, uzgodnienie istniejącego stanu prawnego oraz potwierdzenie możliwości wykluczenia zaistnienia technicznego naruszenia zobowiązań (covenants) zawartych w umowach z tymi instytucjami, w Warunkach Emisji Obligacji i innych umowach finansowych oraz ustalenia warunków utrzymania pełnej dostępności i kontunuowania finansowania, z którego korzysta Emitent i Grupa Emitenta".

b960cf00-66b9-11ea-bc55-0242ac130003
Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy