ĆD i DKPT Cargo: umowa o zaufaniu

Marcin Bołtryk
opublikowano: 04-06-2001, 00:00

ĆD i DKPT Cargo: umowa o zaufaniu

Dyrekcja Kolejowych Przewozów Towarowych Cargo podpisała z Kolejami Czeskimi (ĆD) trzecie porozumienie w sprawie przeglądów technicznych pociągów towarowych w przewozach międzynarodowych na zasadzie „wzajemnego zaufania”. Umowa dotyczy przeglądów technicznych na kolejnym przejściu granicznym Zebrzydowice-Petrovice i na razie obowiązuje przez okres próbny trzech miesięcy. Od połowy 2000 r. przeglądy techniczne pociągów towarowych na zasadzie „wzajemnego zaufania” są już wykonywane na innych polsko-czeskich kolejowych przejściach granicznych: Chałupki-Bohumin i Zawidów-Frydland. Polskie koleje wspólnie z niemieckimi zamierzają takie samo rozwiązanie wprowadzić na naszej zachodniej granicy.

Odprawy pociągów na zasadzie „wzajemnego zaufania” polegają na tym, że przeglądy techniczne wykonywane przez kolej przekazującą są obowiązujące dla kolei przyjmującej. Przed wprowadzeniem tej zasady przeglądy były wykonywane oddzielnie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / ĆD i DKPT Cargo: umowa o zaufaniu