CD Projekt będzie miliarderem?

opublikowano: 24-07-2018, 22:00

Tomasz Rodak, analityk DM BOŚ, w raporcie z 17 lipca podniósł ze 138,2 do 240 zł wycenę akcji CD Projektu. Podtrzymał rekomendację „kupuj”.

Raport został odtajniony dopiero 24 lipca, ale już tydzień temu kurs spółki dynamicznie rósł w reakcji na treść rekomendacji.

— Uwzględniając bardzo udany udział CD Projektu w targach E3 Expo w Los Angeles, podjęliśmy decyzję o podwyższeniu naszej prognozy sprzedaży „Cyberpunka 2077” do 15 mln w kwartale premiery (poprzednio 10 mln; dla porównania 6 mln w przypadku „Wiedźmina 3”) i 21,7 mln w ciągu trzech kwartałów od premiery (poprzednio 15,2 mln; dla porównania około 9 mln w przypadku „Wiedźmina 3”). Zakładamy, że sprzedaż jednostkowa „Cyberpunka 2077” może zbliżyć się do poziomu sprzedaży najbardziej oczekiwanychtytułów, jak „Red Dead Redemption 2” lub „Fallout 76” — napisał w uzasadnieniu Tomasz Rodak.

Jego zdaniem, premiera „Cyberpunka” może się odbyć w 2019 r., przy czym specjalista przesunął oczekiwania co do daty z drugiego na czwarty kwartał przyszłego roku.

— Dodatkowo przyjmujemy założenie, że drugą grą z segmentu AAA, o której wspomina strategia spółki, będzie „Cyberpunk 2077 Online”, który będzie promowany jako odrębny produkt free-to-play z opcją płatności wewnątrz aplikacji. Oczekujemy premiery wersji online w IV kw. 2020 r. i uwzględniamy to w naszym modelu finansowym — dodaje Tomasz Rodak, który prognozuje 1 mld zł zysku netto spółki w 2019 r. oraz utrzymanie tego poziomu w kolejnych latach.

Artykuł jest skrótem raportu z 17 lipca z godz. 8.40. Jego treść dostępna jest na pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu