CD Projekt mocno rośnie dzięki Steamowi

opublikowano: 03-12-2018, 12:21

Kurs CD Projektu mocno zyskuje na poniedziałkowej sesji, przy wysokich obrotach. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację o nowych, niższych stawkach prowizyjnych na platformie Staeam.

Według nowych zasad, począwszy od 1 października jeśli gra osiągnie ponad 10 mln USD przychodu, prowizja platformy będzie na poziomie 25 proc. (vs. 30 proc. standardowej prowizji). Przychody wypracowane przez grę przed październikiem nie będą jednak brane pod uwagę.

Historycznie najszybciej z polskich gier na nowe opłaty załapałaby się produkcja od CD Projektu
Zobacz więcej

Wiedźmin 3

Historycznie najszybciej z polskich gier na nowe opłaty załapałaby się produkcja od CD Projektu CD Projekt

Po  przekroczeniu 50 mln USD sprzedaży prowizja spadnie do 20 proc. 

Do wyliczenia przychodu z gry pod uwagę będzie brana nie tylko sprzedaż samej gry, ale także, DLC i znajdujące się w grze mikropłatności.

„Liczymy na to, że wprowadzone zmiany wynagrodzą wysiłki większych producentów gier na rzecz usprawniania funkcjonowania sieci, a także zwiększą ich zainteresowanie platformą Steam” – informował Steam w komunikacie.

Steam wprowadził także zmiany dotyczące poufności informacji o sprzedaży.  W myśl nowych zasad n każdy partner może dzielić się informacjami dotyczącymi sprzedaży swoich gier i dysponować nimi tak jak uważa za stosowne. 

Poza CD Projektem w poniedziałek wyraźnie zyskuje tez 11bit studios.  Kurs producenta Frostpunka rośnie o blisko 5 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu