Czytasz dzięki

CD Projekt zyskał prawie 100 proc.

opublikowano: 19-06-2015, 00:00

Jerzy Kosiński i Gabriela Burdach, analitycy Wood, podwyższyli z „trzymaj” do „kupuj” rekomendację dla akcji CD Projekt.

Biuro wycenia akcje spółki na 28,9 zł — to prawie dwa razy więcej niż do tej pory. Eksperci prognozują, że sprzedaż gry „Wiedźmin 3” sięgnie 8 mln sztuk do końca tego roku i 16 mln w ciągu sześciu lat. Spodziewają się także, że kolejna produkcja — „Cyberpunk 2077” również odniesie sukces. To kolejna pozytywna rekomendacja dla spółki. Tydzień temu analitycy Trigon DM podnieśli wycenę z 24 do 38 zł i wydali rekomendację „kupuj”. Ich zdaniem, sprzedaż flagowego tytułu może dobić w tym roku do 10 mln sztuk. Eksperci domu maklerskiego spodziewają się też wysokiej dywidendy z zysku za 2015 r. Kupno akcji CD Projekt zalecają też analitycy Noble Securities (cena docelowa to 30,85 zł) i DM BOŚ (30 zł). Bardziej wstrzemięźliwy jest Paweł Sugalski z ING (radzi trzymać akcje, które wycenia na 25,9 zł), a realizację zysków kilka dni temu radzili specjaliści z DM BZ WBK. Ich rekomendacja spadła z „trzymaj” do „sprzedaj”. Cena docelowa to 23 zł. Broker szacuje sprzedaż na 7,5 mln sztuk. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane