CDM nadal rządzi rynkiem akcji

Michał Kobosko
opublikowano: 24-06-1999, 00:00

CDM nadal rządzi rynkiem akcji

Jednym z największych rynkowych atutów Pekao SA jest jego biuro maklerskie — Centralny Dom Maklerski. Mimo wielu zmian na rynku tych usług, m.in. wejścia zachodnich domów maklerskich, CDM pozostaje liderem transakcji giełdowych. W maju biuro miało ponad 15-proc. udział w obrotach akcjami i 18-proc. udział w obrotach obligacjami.

Na koniec ubiegłego roku CDM dysponował rekordową siecią 162 punktów obsługi klienta, w których prowadził prawie 350 tys. rachunków inwestycyjnych. Dawało to 27-proc. udział w ogólnej liczbie rachunków prowadzonych przez polskie biura. Liczba rachunków wzrosła przez rok blisko o 60 proc., co jednak w dużej mierze było efektem dużych transakcji prywatyzacyjnych. W 1998 r. CDM przeprowadził emisje publiczne sześciu firm. Na giełdzie pełnił rolę specjalisty dla 35 spółek. MK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Kobosko

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / CDM nadal rządzi rynkiem akcji