CDM Pekao podniósł wycenę akcji KGHM do 14 zł

22-04-2003, 13:36

Rafał Jankowski, analityk CDM Pekao podtrzymał rekomendację dla akcji KGHM na poziomie NEUTRALNIE. W raporcie z 15 kwietnia podniósł jednak ich 6-miesięczną wycenę do 14 zł.

Jankowski pisze, że spotkanie z zarządem KGHM, podczas którego przedstawiono plany rozwojowe oraz koncepcję restrukturyzacji spółki, nie spowodowało zmiany jego poglądu na temat lubińskiego koncernu. Bez entuzjazmu podchodzi do perspektyw restrukturyzacji

działalności podstawowej KGHM i ograniczenia jego kosztów ponieważ proces ten będzie w jego ocenie trwał dłużej niż oczekiwano, a skala efektów, które uda się osiągnąć, może nie być tak duża jak oczekiwał.

Jankowski uważa, że głównym problemem w przypadku KGHM są bardzo silne związki zawodowe przeciwstawiające się restrukturyzacji spółki. Możliwe, że ich pozycja jeszcze się wzmocni, gdy wprowadzą swojego przedstawiciela do zarządu koncernu.

- Wyceniamy KGHM SA na 2.799 mln PLN, czyli 14 PLN na akcję, co oznacza 9% potencjał wzrostowy. Część produkcyjną wyceniliśmy na 390 mln PLN, czyli 2 PLN na akcję po uwzględnieniu długu, Dialog SA wyceniliśmy na 846 mln PLN, czyli 4,2 PLN na akcję, a pakiet w Polkomtelu SA na 1.563 mln PLN, czyli 7,8 PLN na akcję. Wycena części produkcyjnej uległa obniżeniu wskutek nowego, bardziej konserwatywnego oszacowania możliwych do osiągnięcia efektów cięcia kosztów w przyszłości – głosi raport CDM Pekao.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / CDM Pekao podniósł wycenę akcji KGHM do 14 zł