Celebryci, którzy zabnkrutowali

Niedawno świat obiegła informacja, że znany amerykański raper 50 Cent, który jeszcze w maju znalazł się na jednej z list „Forbesa”, ogłosił bankructwo. Nie on jeden. CNBC przypomina głośne przypadki bankructw wśród amerykańskich celebrytów.

Sławni niewypłacalni

Zobacz więcej

Toni Braxton Bloomberg

Toni Braxton

Piosenkarka znana z przeboju „Un-Break My Heart” ogłaszała bankructwo dwukrotnie. Najpierw w 1998 r. z powodu długu w wysokości 3,9 mln USD, potem, w 2010 r., osobiste, określając swoje długi na 10-50 mln USD.

Mike Tyson

Wskutek rozprawy rozwodowej i kilku nieprzemyślanych decyzji finansowych bokser ogłosił upadłość w 2003 r. Był winny pieniądze łącznie 298 osobom i firmom.

MC Hammer

Raper odnoszący wielkie sukcesy na początku lat 90. musiał ogłosić upadłość z paragrafu 11 w 1996 r. Jego długi wynosiły 13,7 mln USD i nie pokrywał ich majątek wart 9,6 mln USD.

Larry King

Urodzony w 1933 r. gospodarz znanych telewizyjnych talk show ogłosił bankructwo, jeszcze zanim zaczął pracować dla CNN, czyli w 1978 r. Jego długi szacowano wówczas na 350 tys. USD.

50 Cent

Raper wystąpił o ochronę przed wierzycielami po tym, jak sąd w Nowym Jorku nakazał mu zapłatę 5 mln USD kobiecie, która pozwała go za naruszenie prywatności. Wezwanie do zapłaty zmusiło artystę do ujawnienia, że prócz majątku w wysokości 10-50 mln USD ma również długi w adekwatnej kwocie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Celebryci, którzy zabnkrutowali