Cell-Fast wyda 25 mln zł w krakowskiej strefie

MAG
opublikowano: 04-01-2012, 00:00

Producent węży ogrodowych zbuduje fabrykę, w której będzie wytwarzać rynny i narzędzia ogrodowe.

Krakowski Park Techno-logiczny (KPT), czyli specjalna strefa ekonomiczna ze stolicy Małopolski, wydała pierwsze w tym roku i 101. w historii zezwolenie.

— Dostała je firma Cell-Fast, która zainwestuje ponad 25 mln zł i zatrudni co najmniej 20 pracowników. Firma jest jednym z głównych producentów węży i akcesoriów ogrodowych w Europie — mówi Barbara Wityńska-Słącz z KPT.

Firma kupi działkę w Krośnie, gdzie działa od 1990 r. W fabryce będzie produkować rynny, okładziny,węże, zraszacze i elementy architektury ogrodowej. Początkowo Cell-Fast wytwarzał tylko węże. W 2001 r. uruchomił produkcję w zakładzie w Stalowej Woli. W 2002 r. rozpoczął produkcję systemów rynnowych. Dziś Cell-Fast wytwarza także zraszacze, ostrza i palisady. Zatrudnia 250 osób. Zakład w Stalowej Woli znajduje się w Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (TSSE).

— Firma otrzymała w TSSE dwa zezwolenia. W 2000 r. zadeklarowała 2 mln zł inwestycji i 100 miejsc pracy, a w 2010 r. — 55,3 mln zł inwestycji i również 100 etatów — opowiada Damian Dziadura z TSSE.

W 2011 r. krakowska strefa wydała 12 zezwoleń, w których firmy obiecały utworzenie 678 miejsc pracy i 115,7 mln zł inwestycji.

— W tym roku chcemy wydać podobną liczbę zezwoleń. Miejsc pracy będzie jednak więcej, a inwestycje wyższe — zapowiada Barbara Wityńska-Słącz.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAG

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Cell-Fast wyda 25 mln zł w krakowskiej strefie