Cena docelowa LiveChata ścięta o 20 proc.

opublikowano: 31-10-2018, 12:08

Santander BM obniżyło cenę docelową akcji LiveChata o 20 proc. do 20 zł, utrzymując rekomendację „sprzedaj”.

W ocenie analityków dane dotyczące wzrostu liczby klientów w ciągu dwóch miesięcy od obniżenia na początku sierpnia rekomendacji dla spółki do „sprzedaj” były o 56 proc.  niższe od ich pesymistycznych prognoz, co skłoniło ich do ich dalszego obniżenia wyceny.

„Mając na uwadze obecne tempo spadku, odnotowany przez spółkę wzrost liczby klientów r/r może zostać wyzerowany w ciągu dziesięciu do trzynastu miesięcy, w zależności od przyjętego scenariusza. Są coraz większe wątpliwości nie tylko co do zdolności spółki do rozwoju w dłuższym terminie, lecz także co do skuteczności jej modelu biznesowego” – czytamy w raporcie.

Santander BM zwraca uwagę, że spółka wciąż koncentruje się na jednym produkcie a, pozostałe nie mają jak na razie większego wpływu na jej wyniki finansowe. 

„Perspektywa krótkoterminowa wygląda jednak stosunkowo dobrze — oczekiwany jest dwucyfrowy wzrost, solidne marże (przy założeniu braku kosztów zdobywania nowych użytkowników) i duża konwersja gotówki, co w rezultacie daje duże prawdopodobieństwo wysokich dywidend (8–10 proc.) przez następny rok lub dwa” – napisano.

 Artykuł jest skrótem rekomendacji, wydanej przez Santander DM 26 października. Cały raport jest dostępny na stornach biura maklerskiego.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy