Cena miedzi znów spada. Kurs KGHM też

opublikowano: 18-11-2016, 11:13

Notowania miedzi idą w dół, a tydzień może się zakończyć największym spadkiem od ponad miesiąca. Powód to słabnący popyt z Chin i umocnienie dolara.

W handlu przedsesyjnym na LME cena miedzi spadała o 1,6 proc. do 5406 USD/tonę. W ubiegłym tygodniu notowania mocno rosły, sięgając przez chwilę nawet 6000 USD, po tym jak zwiększył się spekulacyjny popyt z Chin, a w powyborczych deklaracjach Donald Trump zapowiedział duże nakłady na infrastrukturę. 

Zobacz więcej

Ruda miedzi

ARC

Emocje dość szybko jednak opadły, a banki, takie jak Goldman Sachs, przewidują odwrócenie tendencji na spadkową ze względu na znaczne umocnienie dolara. 

- Rynek się uspokaja po panicznych zakupach. Notowania mogą utkwić w trendzie bocznym, a inwestorzy będą szukać ewentualnych kolejnych impulsów do zwyżki - komentował w rozmowie z Bloombergiem Li Ye, analityk Senyin Wanguo Futures.

Według Edwarda Meira, eksperta z firmy INTL FC Stone, cena miedzi spadnie do 5000-5100 USD w najbliższych tygodniach, a ostatnia zwyżka była zbyt szybka gwałtowna. Natomiast ankieta agencji Bloomberg pokazała, że jej uczestnicy są najbardziej niedźwiedzio nastawieni do rynku od pięciu tygodni. 

Cena miedzi na LME

Kurs KGHM po dynamicznej zwyżce od początku listopada w 5 dni stracił 4,1 proc. Od początku roku stopa zwrotu sięga 30 proc.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena miedzi znów spada. Kurs KGHM też