Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku

opublikowano: 04-01-2007, 09:02

Ceny ropy na giełdzie w handlu elektronicznym w Nowym Jorku niewiele się zmieniły w czwartek i nadal były poniżej 59 USD za baryłkę. W środę spadek cen był największy od 20 miesięcy.

Ceny ropy na giełdzie w handlu elektronicznym w Nowym Jorku niewiele się zmieniły w czwartek i nadal były poniżej 59 USD za baryłkę. W środę spadek cen był największy od 20 miesięcy.

Popyt detaliczny na paliwa na północnym-wschodzie USA, który zużywa 80 proc. paliw opałowych w kraju, będzie o 43 proc. poniżej normalnego poziomu do 10 stycznia - wynika z prognoz.

Analitycy ankietowani przez Bloomberga oczekują, że w ubiegłym tygodniu zapasy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i oleju napędowego, wzrosły o 800.000 baryłek z 133,6 mln baryłek.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 1 cent do 58,33 USD za baryłkę. W środę kontrakt ten spadł o 4,5 proc. do 58,32 USD, najniższego poziomu od 17 listopada. Spadek procentowy był największy od 27 kwietnia 2005 roku.

W ciągu ostatniego roku ceny ropy spadły o 7,6 proc.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty lutowe wzrosła o 14 centów do 58,10 USD za baryłkę.

(PAP)

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane