Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku

04-01-2007, 09:02

Ceny ropy na giełdzie w handlu elektronicznym w Nowym Jorku niewiele się zmieniły w czwartek i nadal były poniżej 59 USD za baryłkę. W środę spadek cen był największy od 20 miesięcy.

Ceny ropy na giełdzie w handlu elektronicznym w Nowym Jorku niewiele się zmieniły w czwartek i nadal były poniżej 59 USD za baryłkę. W środę spadek cen był największy od 20 miesięcy.

Popyt detaliczny na paliwa na północnym-wschodzie USA, który zużywa 80 proc. paliw opałowych w kraju, będzie o 43 proc. poniżej normalnego poziomu do 10 stycznia - wynika z prognoz.

Analitycy ankietowani przez Bloomberga oczekują, że w ubiegłym tygodniu zapasy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego i oleju napędowego, wzrosły o 800.000 baryłek z 133,6 mln baryłek.

Cena ropy w dostawach na luty na giełdzie NYMEX w Nowym Jorku w handlu elektronicznym wzrosła o 1 cent do 58,33 USD za baryłkę. W środę kontrakt ten spadł o 4,5 proc. do 58,32 USD, najniższego poziomu od 17 listopada. Spadek procentowy był największy od 27 kwietnia 2005 roku.

W ciągu ostatniego roku ceny ropy spadły o 7,6 proc.

Cena ropy Brent na ICE Futures Exchange w Londynie na kontrakty lutowe wzrosła o 14 centów do 58,10 USD za baryłkę.

(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Cena ropy bez większych zmian w Nowym Jorku