Cena rosyjskiej ropy spadła poniżej 50 USD

skib/, Bloomberg
opublikowano: 10-01-2023, 17:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W konsekwencji międzynarodowych sankcji cena flagowej rosyjskiej ropy Urals spadła we wtorek poniżej 50 USD. To 40 proc. poniżej notowań ropy Brent, która jest globalnym benchmarkiem, donosi Fox Business.

Moskwa odczuwa skutki utraty europejskiego rynku, który przed inwazją na Ukrainę był odbiorcą 40 proc. rosyjskiej ropy. Obecnie głównymi importerami surowca są Indie i Chiny. Fox Business zauważył, że według prognoz pierwsze z tych państw będzie dalej korzystało z tańszych dostaw energii z Rosji.

Tuż przed 24 lutego 2022 r., kiedy Rosja dokonała inwazji na Ukrainę, Urals i Brent sprzedawano po takich samych cenach - 21 lutego wynosiły ok. 95 dolarów za baryłkę.

We wtorek wieczorem ropa Brent z marcowych kontraktów drożeje o 0,3 proc. do 79,86 USD za baryłkę. Kurs ropy WTI z lutowych kontraktów rośnie o 0,4 proc. do 74,96 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane