Cenne ceny Rynek biurowy w Krakowie trochę zwolnił

Monika Sułdecka-Karaś
opublikowano: 03-02-2009, 00:00

Prawie połowa z ponad 150 tys. mkw. powierzchni biurowej w trakcie budowy jest już wynajęta. Budynki te oddawane będą do użytku głównie w drugiej połowie 2009 r. Ze względu na obecną sytuację na rynkach finansowych część planowanych na 2010 r. inwestycji w Krakowie pozostaje na papierze.

Wśród najemców w Krakowie obserwuje się próby przeczekania deweloperów. Wiele firm zawahało się, nie podpisując umów najmu teraz i odkładając decyzje na drugą połowę roku. Niemniej transakcje najmu są nadal zawierane i to bez względu na lokalizacje oraz stawki czynszowe. Kilka dużych podmiotów nadal ma Kraków w swoich planach rozwojowych i zbiera informacje potrzebne do podjęcia ostatecznych decyzji.

Wielkiego zastoju na rynku nie widać. Może dlatego, że deweloperzy tym razem szybko zareagowali na zmieniające się warunki, coraz częściej oferują wakacje czynszowe, częściowe sfinansowanie adaptacji i inne zachęty.

Monika Sułdecka-Karaś

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Monika Sułdecka-Karaś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu