Centra handlowe przyjazne dzieciom

opublikowano: 04-06-2018, 22:00

O wyborze galerii na wizytę z dzieckiem decydują przede wszystkim szybkość dojazdu i oferta sklepów.

W rankingu galerii przyjaznych rodzinom z dziećmi przebadano 90 centrów handlowych w Polsce. W Warszawie wygrały Arkadia, Złote Tarasy i Wola Park, w Trójmieście — Galeria Bałtycka w Gdańsku, Centrum Riviera w Gdyni i Auchan Gdańsk. Za najbardziej przyjazną dzieciom galerię w Krakowie respondenci uznali Galerię Krakowską, drugie miejsce zajęła Bonarka City Center, a trzecie Galeria Bronowice. W Łodzi wygrały: Manufaktura, Port Łódź oraz Galeria Łódzka, a we Wrocławiu: Magnolia Park, Aleja Bielany i Pasaż Grunwaldzki. W stolicy Wielkopolski laury zdobyły Posnania, Galeria Malta i Poznań Plaza, w Szczecinie najlepszymi są Galaxy i Kaskada, a na Śląsku Silesia City Center, Galeria Katowicka i 3 Stawy.

Analiza składała się z trzech elementów — inspekcji dokonanej, według przyjętych kryteriów, przez ekspertów Colliers, wywiadów pracowników Polskiej Rady Centrów Handlowych PRCH z zarządcami i właścicielami wybranych centrów handlowych oraz ankiet przeprowadzonych przez firmę badawczą Ariadna wśród 1000 mieszkańców wybranych miast, mających dzieci w wieku do lat 12 i regularnie odwiedzających galerie handlowe. Audyt objął 90 centrów handlowych — wybrano obiekty o wielkości ponad 20 tys. mkw., w których znajduje się minimum 60 lokali.

— Dostosowywanie oferty centrów handlowych do potrzeb i oczekiwań rodzin z dziećmi to z pewnością jeden z fundamentalnych celów, jakie stawiają sobie właściciele i zarządcy tych obiektów — mówi Anna Zachara Widła, Research & Education Projects Manager, Polska Rada Centrów Handlowych.

Jak pokazało badanie przeprowadzone przez Colliers International, PRCH i panel badawczy Ariadna w ośmiu największych polskich aglomeracjach, o wyborze centrum handlowego na wizytę z dzieckiem decydują przede wszystkim szybkość dojazdu i oferta sklepów (ponad 50 proc. ankietowanych). Dla ponad 30 proc. respondentów istotnymi czynnikami są również wygodny parking, oferta rekreacyjna i dogodna przestrzeń w centrum. Bezpieczeństwo najmłodszych wymienił co czwarty ankietowany. Zdaniem większości, najważniejszymi elementami decydującymi o tym, że obiekt jest bezpieczny dla ich pociech, są sala zabaw z opieką oraz antypoślizgowe podłogi.

— Rodzice są coraz bardziej świadomymi konsumentami — decydując się na wybór oferty, zwracają uwagę na jakość infrastruktury i bezpieczeństwo, ale też wygodę i dostępność — komentuje Klaudia Sionek, analityk w dziale doradztwa i badań rynku w Colliers International.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Centra handlowe przyjazne dzieciom