Centra odzyskuje rosyjski rynek

Paweł Mazur
opublikowano: 07-07-1999, 00:00

Centra odzyskuje rosyjski rynek

Poznańska Centra podpisała kontrakt na dostawę do Rosji akumulatorów samochodowych. Wartość kontraktu wynosi 4 mln USD, czyli około 16 mln zł. Spółka w ten sposób odbudowuje swoją pozycję na rosyjskim rynku, którą utraciła po wystąpieniu kryzysu finansowego w tym kraju.

— W czerwcu nasz eksport do Rosji wynosił blisko 70 proc. tego, co sprzedawaliśmy na tamtejszym rynku przed kryzysem. Wzrośnie on jeszcze w sezonie jesienno- zimowym — powiedział Krzysztof Paulus, prezes zarządu spółki.

W tym roku Centra chce zwiększyć sprzedaż o około 20 proc., z czego eksport stanowić ma około 55 procent sprzedaży. Obecnie przedstawiciele zarządu poznańskiej spółki przebywają na Ukrainie, gdzie finalizowany jest kolejny kontrakt na dostawę na tamtejszy rynek akumulatórow o wartości 1,2 mln USD, czyli 4,8 mln zł.

W roku ubiegłym Centra zatrudniająca 640 osób sprzedała swoje wyroby za 207 mln zł i zarobiła netto 5,6 mln zł. PM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Centra odzyskuje rosyjski rynek