Centrum Jasna: kolejny biurowiec w Śródmieściu

Patrycja Otto
opublikowano: 20-05-2003, 00:00

Na początku maja wmurowano kamień węgielny pod budynek biurowy Centrum Jasna w Warszawie. Inwestorem i właścicielem projektu jest polska spółka Centrum Jasna, która została założona przez archidiecezję warszawską do realizacji i zarządzania nieruchomością. Archidiecezja jest również deweloperem i współwłaścicielem budynku Roma Office Center. Generalnym wykonawcą jest firma Z. Marciniak. Projekt powstał w pracowni architektonicznej S. A. M. I. Architekci. Wyłącznym doradcą finansowym i agentem wynajmującym obiekt została firma Cushman & Wakefield Healey & Baker. Inwestycję finansuje Bank Zachodni WBK. Oddanie biurowca do użytku planowane jest na marzec 2004 r.

Centrum Jasna — biurowiec klasy A — powstanie na działce o wielkości ponad 2 tys. mkw., mieszczącej się w centrum biznesowym śródmieścia Warszawy — przy skrzyżowaniu ulicy Jasnej ze Świętokrzyską, między Marszałkowską i Traktem Królewskim. Powierzchnia całkowita sześciokondygnacyjnego budynku wyniesie ponad 16,8 tys. mkw., użytkowa natomiast — około 14,5 tys. mkw. Kompleks składać się będzie z części biurowej o wielkości ponad 6 tys. mkw. oraz mieszczących się na parterze lokali handlowych, które zajmą około 0,5 tys. mkw. Obiekt będzie wyposażony w parking podziemny na 170 miejsc. Komunikacja w budynku odbywać się będzie przez dwa niezależne hole wejściowe oraz dwa zespoły wind (łącznie pięć). Dzięki temu powierzchnię każdej kondygnacji będzie można podzielić na dwie autonomiczne jednostki biurowe. Na każdym piętrze biura zajmą ponad 1,1 tys. mkw. Będzie to układ dwóch doświetlonych słońcem traktów biurowych, przedzielonych trzonem zawierającym węzły sanitarne, pomieszczenia socjalne, magazyny, serwerownie itp. Najemcy będą mieli możliwość dowolnej aranżacji wnętrza.

Centrum Jasna zostało zaprojektowane w naturalnej kolorystyce materiałów wykończeniowych. Dominującym materiałem elewacyjnym jest piaskowiec, z detalami z trawertynu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu