Centrum rozwinie śląskie firmy

opublikowano: 30-10-2018, 22:00

Urzędnicy pomogą przedsiębiorcom wypełnić wniosek o grant i skorzystać z kursów.

Bytomska Agencja Rozwoju Inwestycji (BARI) uruchomiła centrum rozwoju przedsiębiorczości, które będzie wspierało osoby z regionu w prowadzeniu i zakładaniu biznesu. Urzędnicy pomogą im wypełnić dokumenty i wnioski o dofinansowanie. Będą też zachęcać przedsiębiorców do zamawiania usług rozwojowych ze wsparciem UE.

Przypomnijmy, na czym polega Baza Usług Rozwojowych (BUR). Śląskie firmy doradcze, które znajdują się w BUR, mogą oferować szkolenia przedsiębiorcom z regionu. W bazie można znaleźć listę kursów m.in. z finansów, administracji i prawa. Lokalne władze nie mają wątpliwości, że centrum będzie pomocnym miejscem dla właścicieli firm i osób, które dopiero planują rozwinąć biznes. Dariusz Stankiewicz, wiceprezes BARI, podkreśla, że bytomianie mają dużo pytań o unijne pieniądze. Kilka tygodni temu agencja otrzymała 16 mln zł na podnoszenie kompetencji pracowników bytomskich firm. Aż 440 MŚP będzie mogło powalczyć o granty na usługidoradczo-szkoleniowe. Maksymalne wsparcie dla pracownika wyniesie 5 tys. zł, a dla przedsiębiorstwa — 100 tys. zł.

BARI realizuje również projekt „Moja firma — mój sukces”. Po przejściu szkoleń i stworzeniu biznesplanu wnioskodawca może otrzymać dotację w wysokości 25,5 tys. zł i tzw. wsparcie pomostowe sięgające 1,3 tys. zł. W ofercie znajdą się kursy językowe i związane z obsługą programów komputerowych. Na podnoszenie kwalifikacji przedsiębiorców i ich pracowników BARI przeznaczy łącznie ponad 38 mln zł.

Firmy z regionu mogą też powalczyć o dotacje na nowatorskie projekty. W konkursie z działania 1.2 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego („Badania, rozwój i innowacje”) czeka na nich 50 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu