Ceny domów poprawiły nastroje

MD
opublikowano: 22-04-2009, 17:00

Indeksy amerykańskich rynków akcji rosną. Inwestorzy podobnie jak we wtorek nie przejęli się raportami kwartalnymi spółek.

Początek sesji był spadkowy, ale dość szybko inicjatywę przejął popyt. Indeksy branżowe wskazują, że mocniej niż rynek drożeją akcje banków i spółek półprzewodnikowych. Słabo wypadają tymczasem spółki defensywne: ochrony zdrowia, spożywcze i użyteczności publicznej. Nastroje inwestorów mogły poprawić dane z rynku nieruchomości. Federal Housing Finance Agency poinformowała, że ceny domów wzrosły w lutym o 0,7 proc. wobec stycznia. W styczniu rosły o 1 proc. To najlepsze dane od prawie dwóch lat. Mocno idą w górę notowania największych spółek budujących domy, m.in. Lennar, KB Home i Pulte Homes. Indeks branży rósł o ok. 5 proc. w czasie, kiedy S&P500 zyskiwał 0,7 proc., a Nasdaq o 1,2 proc.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ceny domów poprawiły nastroje