Ceny energii wzrosną o 1,12 proc.

AMB
opublikowano: 19-12-2006, 00:00

Średnio o 1,12 proc. wzrosną w 2007 r. koszty zakupu energii elektrycznej (łącznie z dostawą) — poinformowałj Urząd Regulacji Energetyki (URE). „PB” informował o ponad 1-proc. wzroście już wczoraj, po opublikowaniu przez URE taryf dla 13 spośród 14 dystrybutorów energii.

Zmiany cen są zróżnicowane w poszczególnych spółkach dystrybucyjnych. Różnią się też dla poszczególnych grup taryfowych. Średnio najwięcej wzrosną ceny dla klientów Zakładu Energetycznego Warszawa-Teren, a największy przeciętny spadek nastąpi w Rzeszowskim ZE.

Jak pisaliśmy wczoraj, na razie przyszłorocznej taryfy nie ma warszawski Stoen, któremu regulator chciał obniżyć ceny. Stołeczny dystrybutor kontrolowany prze niemieckie RWE nie zmienił też cen przed rokiem. Od odmowy zatwierdzenia cennika przez URE odwołał się do sądu. Na początku grudnia przegrał w pierwszej instancji, ale zapowiada apelację.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu