Ceny mieszkań w Chinach znów mocno rosną

Sierpień stał pod znakiem kolejnego wzrostu cen mieszkań w największych chińskich mieszkań, donosi Reuters. Zdaniem ekonomistów, zwiększa to ryzyko gwałtownego pęknięcia bańki spekulacyjnej na tamtejszym rynku nieruchomości.

Średnia cena nowego mieszkania w 70-ciu największych metropoliach zwiększyła się w sierpniu 2016 r. w ujęciu rocznym o 9,2 proc. co oznacza istotne przyspieszenie wobec dynamiki odnotowanej miesiąc wcześniej na poziomie 7,9 proc., wynika z danych Narodowego Biura Statystycznego.

Kolejne dane wskazują, że ceny wzrosły w 64 z 70 badanych lokacji w stosunku do sierpnia 2015 r. Oznacza to wzrost względem lipca o 13 miast.

W niektórych miastach w ujęciu rocznym ceny podskoczyły pond 43,8 proc. jak miało to miejsce w przypadku Xiamen czy o niemal 37 proc. jak ma to miejsce w Shenzhen.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Ceny mieszkań w Chinach znów mocno rosną