Ceny pozostają stabilne

Maciej Zbiejcik
opublikowano: 13-12-2002, 00:00

Po kilku dniach gwałtownych zmian cen, czwartek przyniósł uspokojenie na rynku paliw. Inwestorzy wyraźnie uodpornili się na informacje z Bliskiego Wschodu oraz Wenezueli. Południowoamerykański potentat, ma z powodu strajku od kilku dni poważne kłopoty z eksportem ropy. Większego wpływu na rynek nie miały też wczorajsze obrady przedstawicieli OPEC, które toczą się w Wiedniu. Analitycy oceniają, że polityka kartelu zmierza do obniżania dostaw ropy, by utrzymać jej ceny na satysfakcjonującym grupę poziomie.

Wczoraj w Londynie ropa w dostawach na styczeń podrożała o 6 centów i kosztowała 26,31 USD za baryłkę. Na giełdzie w Nowym Jorku cena tego surowca w transakcjach elektronicznych wzrosła o 27 centów do 27,67 USD za baryłkę.

Równie mało elastyczna na zmiany cen była wczoraj miedź. W czwartek trzymiesięczne kontrakty terminowe na ten metal wyceniano na 1626 dolarów za tonę, czyli podobnie jak w środę na zamknięciu. Zdaniem analityków, stabilizacja notowań na rynku miedzi może potrwać jeszcze kilka dni.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Ceny pozostają stabilne