Ceny prądu: URE zadaje kolejne pytania

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki wystosował kolejne wezwania w ramach prowadzonych postępowań taryfowych.

Zobacz więcej

Energetyka, prąd, licznik

ARC

„Działając z zachowaniem należytej staranności zmierzającej do ochrony interesów odbiorców oraz równoważenia interesów odbiorców i przedsiębiorstw energetycznych, prezes URE po raz kolejny wezwał sprzedawców energii oraz operatorów systemów elektroenergetycznych do przedstawienia informacji umożliwiających zebranie kompletnego materiału mogącego stanowić podstawę do zatwierdzenia taryf” – głosi komunikat URE.

To już kolejne wezwanie do wyjaśnień, wystosowane przez prezesa URE w ramach toczącego się postępowania dotyczącego taryf w przyszłym roku.

„Na poprzednie wezwanie odpowiedziały wszystkie wezwane spółki, jednak ich odpowiedzi były dalece niewystarczające do zakończenia postępowań administracyjnych” – pisze URE.

Teraz firmy mają czas na odpowiedź do 3 stycznia 2019 r. Zgodnie z ustawą Prawo energetyczne nowe ceny mogą wejść w życie najwcześniej 14 dni od dnia opublikowania zatwierdzonej przez prezesa URE taryfy.

Obecnie obowiązujące taryfy przedsiębiorstw energetycznych zostały zatwierdzone do 31 grudnia br. W związku z toczącymi się postępowaniami przedsiębiorstwa mają prawo do stosowania dotychczasowych taryf po 31 grudnia 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu